logo agritechhub pionowe

AgriTech Hub i technologie dla rolnictwa w 5. edycji MIT Enterprise Forum Poland

Trwa nabór do 5. edycji MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych na polskim rynku akceleratorów dla startupów technologicznych. Po raz kolejny zostanie w nim zrealizowana ścieżka Agri-tech wspierana przez fundusz AgriTech Hub. Projekty można zgłaszać do 10 lipca 2018 roku.

Na polskim rynku, z roku na rok zaobserwować można zwiększającą się liczbę startupów, co spowodowane jest ciągłym wzrostem zapotrzebowania na nowoczesne i unikalne rozwiązania technologiczne w wielu branżach. Na wczesnym etapie rozwoju, większość z nich napotyka przeszkody w osiągnięciu sukcesu, które związane są z brakiem wystarczających środków i doświadczenia na rynku. Program MIT Enterprise Forum Poland jest dla młodych firm szansą nie tylko na zdobycie wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu, ale także pozyskanie zaplecza finansowego, dzięki wsparciu i zasobom polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw.

W 5. edycji MIT Enterprise Forum Poland, po raz drugi pojawi się ścieżka Agri-tech, dedykowana startupom rozwijającym technologie dla sektora rolno-spożywczego, którą wspierać będzie AgriTech Hub. Celem funduszu jest pomoc młodym, innowacyjnym projektom z obszaru automatyzacji rolnictwa, weterynarii, rolnictwa precyzyjnego i wertykalnego, środków ochrony roślin oraz przetwórstwa żywności, poprzez udostępnienie im finansowania, a także wsparcie biznesowe.

Pojawienie się po raz kolejny ścieżki Agri-tech pokazuje, że dynamicznie rozwijająca się branża rolno-spożywcza potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, które usprawnią produkcję rolną w Polsce. Współpraca z funduszem AgriTech Hub pozwoli na rozwój młodych, polskich startupów tworzących nowoczesne i unikalne rozwiązania technologiczne dla tego sektora. Biorący udział w programie otrzymają od funduszu AgriTech Hub kompleksowe wsparcie przez cały okres trwania akceleracji.

W ramach 5. edycji programu, akcelerację przejdzie 25 startupów technologicznych, które przez 3 miesiące, we współpracy z polskimi oraz zagranicznymi mentorami i ekspertami będą pracowały nad modelami biznesowymi swoich projektów. Nowością w programie MIT jest ścieżka InsurTech dedykowana startupom rozwijającym technologie, które mogą znaleźć zastosowanie w sektorze ubezpieczeń. Ponadto, pojawią się: ścieżka Industry 4.0 dla startupów technologicznych z Dolnego Śląska, ścieżka Zdrowie i Agri-tech oraz ogólna. Po raz kolejny również, MIT Enterprise Forum Poland zostanie rozszerzony o międzynarodowy konkurs CVC Young Innovator Awards, którego zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Startupy mogą aplikować do 5. edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org do 10 lipca 2018 roku.